Żagiel przeciwdeszczowy – ochrona przed deszczem i promieniowaniem

1
Żagiel przeciwdeszczowy – ochrona przed deszczem i promieniowaniem

Żagiel przeciwdeszczowy – ochrona przed deszczem i promieniowaniem

Ogród  to wypoczynek  na świeżym powietrzu, możliwość dotlenienia organizmu, relaks, zabawa i pyszny posiłek wśród ulubionych roślin. Pogoda wiosną i latem bywa kapryśna, czasem jest zbyt upalnie lub deszczowo. Aby nic nie przerwało dobrej zabawy, warto zamontować w ogrodzie żagiel przeciwdeszczowy.

Czym jest żagiel przeciwdeszczowy?

Żagiel przeciwdeszczowy to wodoszczelna osłona do stosowania w ogrodzie. Chroni również przed szkodliwym promieniowaniem UV i poparzeniem słonecznym. Odpoczynek pod żaglem poleca się w czasie upału dzieciom, seniorom, osobom po udarach i ludziom zmagającym się z problemami kardiologicznymi. Żagiel przeciwdeszczowy tworzy strefę cienia w wybranym miejscu w ogrodzie lub na tarasie.  Modele najlepszej jakości posiadają trudnopalności B1 i są odporne także na wiatr i wilgoć.

Znakomita ochrona przed słońcem

Kupując żagiel przeciwdeszczowy, nabywca zyskuje znakomitą ochronę przed słońcem. Walory estetyczne produktu sprawiają, że doskonale wygląda w ogrodzie, na basenie, na tarasie, a nawet na plaży. Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV sięga nawet 90%.  Materiał posiada powłokę chroniącą przed przeciekaniem wody, to znaczy, że jest wodoszczelny, tak więc nawet podczas deszczu nie trzeba wracać do domu.

Łatwość utrzymania czystości

Nie jest problemem utrzymanie czystości żagla przeciwdeszczowego – wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, a w przypadku większych zabrudzeń, można wyprać w pralce. Żagle produkowane są w różnych kształtach i kolorach. Najczęściej wybierane są żagle kwadratowe i trójkątne oraz żagle prostokątne. Bogata kolorystyka pozwala na dobranie zacieniacza do  indywidualnych upodobań i wymagań przestrzennych – żagle występują w różnych rozmiarach.

Żagle na wymiar

Producenci oferują żagle na wymiar, które na pewno będą dopasowane do warunków w danym ogrodzie. Montaż żagla przeciwdeszczowego nie sprawia większych trudności – do produktów dodawane są akcesoria montażowe i instrukcja montażu. Żagiel jest lekki, więc można go przenosić w dowolne miejsce – tam, gdzie jest w danym momencie potrzebny cień i odrobina wytchnienia od upałów. Żagiel na wymiar można zamontować na kilka sposobów, wybierając najlepszy dla swoich potrzeb – zawiesić go poziomo, pionowo lub pod dowolnym kątem. Mocne szwy sprawiają, że żagiel utrzyma się w każdej pozycji i nie zniszczy się pod wpływem deszczu, czy silniejszego podmuchu wiatru. Żagiel rozsuwany jest łatwy w montażu i bardzo wytrzymały. Producenci dbają o elegancki wygląd produktu – w każdym miejscu, w którym żagiel przeciwdeszczowy zostanie zamontowany, wygląda estetycznie i nowocześnie.

Żagiel przeciwdeszczowy jest przydatny w każdym ogrodzie. Latem zapewnia komfort przebywania na tarasie, plaży w ogrodzie, zapobiega udarom i oparzeniom słonecznym. Jest to sprzęt, z którego można korzystać przez okres wiosny, lata i jesieni. Niestety, nie jest mrozoodporny. Żagiel jest polecany jako ochrona przed słońcem przez lekarzy.

1 thought on “Żagiel przeciwdeszczowy – ochrona przed deszczem i promieniowaniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *