Panele podłogowe z nadrukiem

2
Panele podłogowe z nadrukiem

Panele podłogowe z nadrukiem

Panele podłogowe stanowią najpopularniejszy sposób wykończenia podłóg. Klienci cenią je ze względu na wytrzymałość, elegancję i łatwość pielęgnacji. Nabywcy paneli mają coraz większe wymagania  odnośnie kolorystyki i wzornictwa. Pięknie wyglądają w każdym pokoju i komponują się z elementami każdej aranżacji niezależnie od wybranego stylu.

Nowości w ofercie

Ze względu na popularność paneli podłogowych, producenci starają się wyjść naprzeciwko potrzebom klientów i oferują coraz to nowe wzory. Dominują modele stylizowane na drewno, ale zakres wzornictwa wykracza poza sosnę i dąb. Na rynku jest bardzo wiele wzorów przypominających egzotyczne gatunki drewna (jatoba, tali, wenge, sucupira, merbau)  drzewo bielone, szare, postarzane oraz panele podłogowe z nadrukiem.  W ostatnim czasie powstała moda na panele podłogowe z nadrukiem.

Panele  z wzorami

Panele podłogowe z nadrukiem to nowość na rynku, ukłon w stronę osób odważnych, które ciekawe są nowych trendów w aranżacji wnętrz i chcą nadać podłodze niepowtarzalny wygląd. Wzory na panelach  mogą przypominać stare pocztowe stemple, wytarte napisy czy nadruki. Różna jest technologia zdobienia takich paneli – czasem wzory są nanoszone na bazę imitującą stare drewno,  mogą też dominować i niemal całkowicie przykrywać tło.  Panele z nadrukiem są oryginalną i bardzo ciekawą ozdobą pomieszczenia. Polecane są szczególnie do pokoi  przestronnych.

Nietypowo i stylowo

Panele z nadrukiem wybierane są przez osoby, które szukają czegoś niezwykłego do aranżacji wnętrza, lubią i potrafią mieszać style tak, aby powstało ciekawe wnętrze. Wśród  paneli z nadrukiem można znaleźć kolekcje stylizowane na vintage – napisy i kolor paneli przypominają stare skrzynie służące do transportu owoców. Wyglądają jak produkt z drugiej ręki. Wybierane są do domów, mieszkań i lokali gastronomicznych. Panele z nadrukami i napisami zwracają uwagę klientów i pierwszą reakcją na nie jest entuzjastyczny efekt zaskoczenia i zachwytu.  Są to w dalszym ciągu produkty niszowe, produkowane w niewielkich seriach i rzadko eksponowane na sklepach budowlanych.

Jak wybrać panele z nadrukiem?

Panele należy dobierać na podstawie wielkości pomieszczenia.  W mniejszych pokojach najlepiej wyglądają panele w jasnych kolorach, które optycznie powiększają pokój. 

Jasne panele z nadrukiem to odpowiednia podłoga do pomieszczeń zaciemnionych, do których dochodzi za mało światła słonecznego. Ciemne, egzotyczne drewno jest dobrym wyborem do dużego pomieszczenia. W przypadku ciemnych podłóg meble również powinny być masywne.

Panele bez wątpienia to najlepszy materiał do wykończenia podłogi. Jest to inwestycja na długie lata. Nadają pomieszczeniu elegancji i szyku. Ich ułożenie wymaga trochę pracy, ale efekt jest wart włożonego wysiłku.  Układaniem paneli zajmują się także profesjonalne ekipy wykończeniowe. Panele z nadrukiem mogą w niedługim czasie stać się dekoracyjnym trendem, ponieważ są oryginalne i fantastycznie wykonane. Nic dziwnego, że zainteresowanie nimi wzrasta.

2 thoughts on “Panele podłogowe z nadrukiem

  1. Panele dodają szyku i elegancji. Emitują różne gatunki drewna, nawet egzotycznego. Są trwałe i solidne, a podłoga wygląda naprawdę pięknie. Lubię niepowtarzalne rzeczy. Kiedy przeczytałam o panelach z nadrukiem od razu chciałam je wypróbować w swoim prywatnym gabinecie psychologicznym. Wyglądają naprawdę super, a moi pacjenci pytają skąd je wzięłam. W sklepach jeszcze ich nie widziałam. Zamówienie wykonano tak jak chciałam. Jestem niby zauroczona – aż przyjemniej mi się pracuje. To dopiero inspiracja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *