Preparaty do czyszczenia kostki brukowej – jakie wybrać?

0

Kostka brukowa to jeden z jednej części wybieranych materiałów, jeśli chodzi o budowę podjazdu, ogrodowych ścieżek oraz nawierzchni innego rodzaju. Kostka brukowa coraz częściej zastępuje tradycyjne płyty chodnikowe. Nawierzchnie z kostki charakteryzują się bardzo estetycznym wyglądem, a także ponadprzeciętną wytrzymałością. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że mogą ulegać zabrudzeniu tak samo, jak każdy inny rodzaj nawierzchni. Aby kostka brukowa przez długi czas prezentowała się jak nowa, warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty do czyszczenia kostki brukowej.

Dlaczego warto zdecydować się na kostkę brukową?

Inwestorzy, zarówno ci prywatni, jak i komercyjni, coraz częściej decydują się na kostkę brukową. Nic dziwnego – pochwalić się ona może bardzo długą listę zalet.

Przede wszystkim, trzeba pamiętać o tym, że kostka brukowa występuje w bardzo szerokiej gamie kolorów, wzorów i rozmiarów. Niezależnie od tego, z jakiego surowca została wyprodukowana, jest materiałem, który można uznać za niemal niezniszczalny. Kostka brukowa jest bardzo twarda, odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a także nawet największe obciążenia. Charakteryzuje się również odpornością na czynniki atmosferyczne, takie jak promienie słońca, opady czy mrozy. 

To, na jaką kostkę warto się zdecydować przy zakupie, uzależnione powinno być od przeznaczenia planowanej nawierzchni oraz natężenia ruchu na niej. Co ciekawe, kostka brukowa o odpowiedniej grubości doskonale sprawdzi się nawet w tych miejscach, w których panuje bardzo intensywny ruch ciężarowy. Na stan i trwałość powierzchni w żaden sposób nie wpłyną długie lata nawet najbardziej intensywnego użytkowania.

Ogromną zaletą nawierzchni z kostki brukowej jest to, że nie nasiąka ona wodą. Dodatkowo, nawierzchnie ułożone z kostki brukowej wykazują znakomite zdolności, jeśli chodzi o odprowadzanie nadmiaru wody do podłoża. Nie ma szans, by na chodniku z kostki brukowej zbierały się kałuże.

Osoby z branży budowlanej jako jedną z głównych zalet kostki brukowej wskazują łatwość jej montażu. Nie wymaga on stosowania mokrych spoin, a samą kostkę można układać bezpośrednio na piaszczystej powierzchni. Równie łatwy jest demontaż kostki, który może być konieczny w przypadku chęci przeprowadzenia naprawy bądź przebudowy otoczenia.

Najbardziej skuteczne preparaty do czyszczenia kostki brukowej

Osoby, które chcą, by powierzchnia wykonana z kostki brukowej przez długi czas prezentowała się jak nowa, muszą zadbać o zakup odpowiednich preparatów do jej czyszczenia. Oto najlepsze i najczęściej stosowane preparaty do czyszczenia kostki brukowej:

Tenzi płyn do mycia i czyszczenia kostki brukowej

Jest to wyjątkowo mocny koncentrat, który służy nie tylko do czyszczenia kostki brukowej, ale także odtłuszczania jej powierzchni. Doskonale radzi sobie z usuwaniem tłustych zabrudzeń typu smary, substancje smoliste, paliwa czy oleje. Przy pomocy tego płynu z powodzeniem można czyścić nawet silnie zanieczyszczone nawierzchnie z kostki brukowej wokół warsztatów samochodowych, hal produkcyjnych, na stacjach paliw czy też przy bazach transportowych. Środek doskonale nadaje się do czyszczenia kostki brukowej betonowej lub granitowej.

Przed jego zastosowaniem trzeba zadbać o dokładne wymieszanie koncentratu, tak aby połączyć jego obie fazy. Produkt stosuje się w rozcieńczeniu od 5 do 10%. Powstałą miksturę nanosi się na zabrudzoną kostkę brukową przy pomocy lancy lub spryskiwacza. Po upływie 5 – 15 minut można zmyć ją przy pomocy ciepłej wody z myjki ciśnieniowej.

Płyn do mycia kostki brukowej Bergchem 

Jest to preparat przeznaczony do mycia nie tylko kostki brukowej, ale także kamienia, płyt chodnikowych, cegły, klinkieru oraz różnego rodzaju betonowych podłoże. To profesjonalny środek, który doskonale radzi sobie nie tylko z intensywnymi zabrudzeniami, ale także tłustymi plamami.

Jego zastosowanie pozwala przygotować powierzchnię wykonaną z kostki brukowej do impregnacji, co zmniejszy w przyszłości przyczepność zanieczyszczeń. W składzie płynu znaleźć można nie tylko odplamiacz i impregnat, ale także środek, który zapobiega pojawianiu się mchów i porostów na nawierzchni z kostki brukowej. Dziesięciolitrowe opakowanie wystarcza na umycie około 200 m2 nawierzchni. Środek aplikuje się przy pomocy pianownicy lub rozpylacza.

Dragon środek do czyszczenia kostki brukowej 5 l

Jest to bardzo skuteczny środek, który charakteryzuje się szybkim działaniem oraz zabezpieczeniem powierzchni na długi czas. Tym, co liczy się dla klientów, jest fakt, że preparat zabezpiecza również powierzchnię przed porostem glonów i mchów. Uwydatnia piękną strukturę kostki brukowej i przywraca jej oryginalny kolor. 

Przy pomocy produktu można czyścić nie tylko kostki brukowe, ale także dachówki, płyty chodnikowe, elewacje budynków, kamień naturalny oraz podłoża betonowe i ceramiczne. Środek do czyszczenia kostki brukowej radzi sobie doskonale nie tylko z tłustymi plamami, ale także zabrudzeniami naturalnego pochodzenia.

HG środek do czyszczenia kostki brukowej

Jest to preparat, który szybko i skutecznie radzi sobie z zabrudzeniami różnego rodzaju. Świetnie usuwa plamy z oleju, tłuszczu, smaru, a także naloty atmosferyczne oraz innego rodzaju zabrudzenia, które mogą pojawić się na podjazdach, ścieżkach i chodnikach wykonanych z kostki brukowej. Środek HG można stosować także na inne nawierzchnie wykonane z cegły, betonu, kamienia naturalnego czy też klinkieru. 

Środek HG do czyszczenia kostki brukowej jest bardzo wydajny i efektywny – zaledwie 1 litr produktu pozwala wyczyścić powierzchnię nawet 40 m2. Czyszczenie kostki brukowej nigdy nie było tak łatwe i przyjemne.  Zastosowanie preparatu sprawia, że nawierzchnia z kostki brukowej prezentuje się jak nowa i odzyskuje oryginalny wygląd. Środki aktywne zawarte w preparacie sprawiają, że nie tylko czyści on kostkę brukową, ale także konserwuje ją na przyszłość.

Płyn do czyszczenia kostki brukowej Pro-chem

To bardzo mocny koncentrat do mycia i odtłuszczania kostki brukowej. Stosuje się go w rozcieńczeniu z wodą – mieszanka powinna mieć stężenie 1-20%. Jeśli stosuje się go zgodnie z zaleceniami producenta, jest w stu procentach bezpieczny dla kostki oraz wyjątkowo wydajny. Poradzi sobie z zabrudzeniami nawet w tak trudnych miejscach jak hale serwisowe, hale produkcyjne, warsztaty mechaniczne, stacje paliw czy serwisy samochodowe. 

Preparat dostępny jest w butelkach o pojemności 1,10 oraz 20 l. Aby skutecznie usunąć zabrudzenia z kostki brukowej, wystarczy na jej powierzchnię nanieść niewielką ilość roztworu preparatu, a następnie wetrzeć go twardą szczotką. Aby zapobiec odparowaniu produktu z powierzchni należy kostkę brukową przykryć folią i pozostawić tak przez okres co najmniej 10 minut. Po upływie tego czasu powierzchnię można odkryć i spłukać wodą z myjki ciśnieniowej.

Sann Profi środek czyszczący do kostki brukowej

Jest to produkt, który został wyprodukowany w Polsce. To bardzo skuteczny preparat, który świetnie poradzi sobie z zabrudzeniami nie tylko na kostce brukowej, ale także kostce granitowej, płytach chodnikowych oraz betonie.

Jak widać, wybór produktów do czyszczenia kostki brukowej jest bardzo szeroki i zróżnicowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *